Мікразим / Це цікаво / 7 принципів здорового харчування

7 принципів здорового харчування

Принципи здорового харчування прості. На жаль, дотримуються їх далеко не всі. Вони не означають голодного існування, виснажливих дієт, але допомагають попередити такі захворювання, як виразка, панкреатит, холецистит і ожиріння, наслідком якого у віці (зовсім не похилому) можуть стати діабет, інфаркти і інсульти.

Щоб уникнути подібних проблем і харчуватися правильно, не відчуваючи голоду, дотримуйтеся таких правил:

Правило №1. Їсти стільки, скільки ви витрачаєте за день.

Для прояснення ситуації можна виміряти цю кількість один раз у калоріях і грамах, щоб надалі мати орієнтир. Хороший спосіб для того, щоб не переїдати – їсти повільно, без увімкненого телевізора, комп'ютера та інших зовнішніх подразників, що відволікають увагу.

Правило №2. Харчування має бути різноманітним..

Якщо у вас немає жодних протипоказань, то до вашого меню обов'язково повинні входити супи і каші (необов'язково на сніданок і необов'язково манна і вівсяна, якими вас мучили в дитинстві). На сьогоднішній день відомі велика кількість каш і ще більше способів їх приготування. На будь-який, найвишуканіший смак.

Правило №3. До вашого раціону повинні входити овочі і фрукти.

Французи кажуть, що в день для правильної роботи усіх органів потрібно з'їдати не менше 5 овочів або фруктів: яблук або ананасів, помідорів або авокадо. Це забезпечить вам необхідний запас вітамінів і мінеральних речовин і зміцнить ваш імунітет. Якщо робити це регулярно – ви будете менше втомлюватися, рідше хворіти на простудні захворювання, підвищиться працездатність.

Правило №4. Також корисні молочні продукти.

Вони зміцнюють кістки, перешкоджають розвитку остеопорозу. Після 40 років організм може перестати засвоювати молоко. Це не привід для паніки, а можливість відкрити велику різноманітність кисломолочних продуктів, сир, кефір і йогурт з них найдоступніші.

Правило №5. Не влаштовуйте собі перекуси між основними прийомами їжі.

Отримавши перекус, організм «вважає», що йому зараз дадуть повноцінний прийом їжі. Виділяється шлунковий сік, у кількості, потрібній на звичайний прийом їжі, а ви з'їдаєте тільки кілька цукерок. Травній рідині, що залишилася, нікуди діватися, і вона починає роз'їдати стінки шлунку, що може при такому способі життя призвести до виразки. З цієї саме причини краще відмовитися від жувальної гумки на голодний шлунок.

Правило №6. Розбийте ваш раціон на чотири, а то і п'ять прийомів їжі, але невеликими порціями.

Головне – регулярність прийому цих порцій. Тоді організм виробить звичку, і ви спокійно зможете з'їдати рекомендовані усіма дієтологами 4-5 порцій на день, при цьому не зашкодите шлунку і не наберете зайвих кілограмів.

Регулярність прийомів їжі – основа дбайливого ставлення до вашої травної системи: «війна війною, а обід за розкладом».

Правило №7. Обов'язково снідайте.

Вранішній прийом їжі запускає обмін речовин на увесь день, дає організму знак, що ви прокинулися і готові працювати або активно займатися справами, а в холодну погоду – зігріває вас на увесь день.

Хотілося б також розвінчати популярний міф про те, що не можна їсти після шостої вечора. Звичайно, робити цього не варто, якщо ви лягаєте спати о восьмій. Але якщо ваш вечір розтягнувся аж за дванадцяту годину ночі, перерва в харчуванні виходить занадто великою – обмін речовин сповільнюється, запускаючи набирання ваги, а ви лягаєте в ліжко з відчуттям голоду. Останній прийом їжі має бути за 2-4 години до сну – от і все.

Ці нескладні правила допоможуть вам знайти рівновагу між голодом і переїданням, забезпечити свій організм необхідними йому поживними речовинами, підвищити імунітет, захистити від хвороб шлунково-кишкового тракту і багатьох інших прикрощів. Їжте на здоров'я!

НЕ Є ЛІКАРСЬКИМ ЗАСОБОМ. ПЕРЕД ПРИЙОМОМ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ З ЛІКАРЕМ.
З інформацією ознайомлений(а), приховати