Мікразим / Це цікаво / Історія ферментів. Покоління ферментних препаратів

Історія ферментів. Покоління ферментних препаратів

Ферменти і алхімія?

Витоки слова «ферментація» беруть коріння з глибини віків. У середньовіччя цим словом позначали будь-які «магічні» процеси, що аналогічні бродінню вина або заквашуванню тіста. Алхіміки шукали ті самі чарівні «ферменти» – за повір'ями того часу «ферменти» могли запустити хімічні процеси без втручання людини. Проте реальне знання про ферменти формувалося буквально по шматочках і фрагментах…

Історія ферментів

В середині 17-го століття голландський вчений, анатом і хімік Франціск Сільвій д, що підшлункова залоза людини виділяє особливий сік, який потім змішується з їжею. Так було покладено початок довгому шляху до розуміння суті і ролі ферментів в організмі людини. 19-те століття виявилося куди щедрішим на відкриття:

  • Луї Пастер, вивчаючи процес бродіння вина, зробив висновок, що деяка «життєва сила», що знаходиться в дріжджах, і є причиною процесів бродіння.
  • Було доведено, що сік підшлункової (панкреатичний сік) має лужну реакцію і містить багато білка.
  • Висувається гіпотеза, що на відміну від слини сік підшлункової розщепляє як вуглеводи, так і білки з жирами. Особливо це важливо відносно жирів, які розщепити досить складно. Був зроблений висновок про те, що стеаторея (незасвоєння жирів) – прямий симптом захворювання підшлункової залози, оскільки без цього органу засвоєння жирів організмом неможливе. Клод Бернард зумів виділити з соку підшлункової власне травну субстанцію і назвав її панкреатином.
  • Е. Бухнер відкрив позаклітинну ферментацію, за що був удостоєний Нобелівської премії.
  • Вперше був виділений високоочищений кристалічний фермент (уреаза). Упродовж наступного десятиліття було виділено ще декілька ферментів.
  • Екстракт з підшлункової залози теляти вперше був застосований для лікування цукрового діабету. В результаті лікування у пацієнта помітно краще стали засвоюватися жири і білки.
  • Олександр Якович Данилевський припустив, що один-єдиний фермент панкреатин не може розщепляти і жири, і білки, і вуглеводи. Тоді як панкреатичний сік розщепляє усе три складові. Було зроблено припущення про існування трьох різних ферментів.
  • З'явилися відомості про перше успішне лікування захворювання підшлункової за допомогою панкреатину.
  • І ось нарешті був отриманий перший патент на виробництво першого ферментного препарату в таблетках.

Покоління ферментів

​Наприкінці 19-го століття було помічено, що панкреатин у шлунку значно втрачає свою активність, оскільки ферменти руйнуються шлунковим соком. Щоб уникнути цього, панкреатин стали виробляти в спеціальній оболонці з таніну, назвавши його Pankreon. З часом оболонку удосконалили, зробили стійкішою, так щоб вона розчинялася вже в кишечнику – так з'явилося друге покоління ферментів.

Через деякий час було доведено, що величезну роль відіграє розмір частинок препарату. Менший розмір дозволив би ферментним препаратам швидше потрапляти разом з подрібненою їжею з шлунку в дванадцятипалу кишку. Адже «прослизати»  з шлунку разом з хімусом (подрібненою їжею, перемішаною  з шлунковим соком) далі в кишечник можуть лише частинки не більше 1,5 мм у діаметрі. Крім того, чим дрібніші гранули, тим швидше повинні були б активуватися в кишечнику ферменти, що містяться в них. У 1963 р. ферментні препарати знову був модернізовані, замість таблеток стали виробляти гранули без оболонки.

Так поступово «виросло» третє покоління ферментних препаратів. У 1983 році мікросфери помістили в капсулу (для захисту ферментів від шлункового соку).

Проте розробки не стояли на місці. Було виявлено, що мінімікросфери 1,0 – 1,2 мм в діаметрі на чверть ефективніші за мікросфери діаметром 1,9 – 2,0 мм. Так в 1993 році був отриманий патент на виробництво панкреатину у вигляді мінімікросфер (четверте покоління ферментних препаратів). Мінімікросфери мають діаметр приблизно 1,2 мм – і саме такий розмір виявився практично ідеальним для найбільшої ефективності препаратів. Саме такі ферментні препарати на сьогодні вважаються оптимальними. І власне ця технологія використовується у виробництві препарату Мікразим.

НЕ Є ЛІКАРСЬКИМ ЗАСОБОМ. ПЕРЕД ПРИЙОМОМ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ З ЛІКАРЕМ.
З інформацією ознайомлений(а), приховати